• info@glokalenerji.com

On Grid Sistemler

Şebeke bağlantılı fotovoltaik sistemler, üretilen elektriğin akülerde muhafaza edilmesi yerine üretim yerinde tüketilmesi prensibine dayalı çalışmaktadır. Projelendirme yapılır iken üretilmesi istenilen ya da ihtiyaç duyulan enerji miktarının hesapı yapılır. Atmosferden içeriye giren güneş ışınlarının solar modüller üzerine gelmesi dahilinde DC elektrik enerjisi üretimi yapılır. Üretilen enerji yüksek çevrim gücü olan, merkezi şebekeye bağlanabilen invertörler ile merkezi şehir şebeke sistemine bağlanır.Böylece panellerden üretilen enerji doğrudan şebeke sistemine iletilmiş olur. Alan ve ışınım koşulları makul olması dahilinde şebekeye bağlı elektrik üretim sistemi ile ihtiyaç duyulan güçte elektrik enerjisi üretimini sağlamak mümkündür.Devamı İçin Tıklayınız

Off Grid Sistemler

Şebekeden ayrı sistemler, ada sistemleri, off grid sistemler ya da akülü sistemleri olarak isimlendirilebilir. Sistemde kullanılan temel aletler güneş paneli, akü, şarj regülatörü, inverter ve trackerlardır. Şebeke hattının olmadığı ya da çalışan bir elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde en iyi çözüm ihtiyaca göre doğru hesaplanmış bir off grid sistem kurulumu yapmaktır.Elektrik hattının bulunduğu yerlerde akülü sistemlerinin kurulması sistem tutarını yükseltmekte ve sistem geri dönüş sürelerini arttırmaktadır. Bu sebebten bu sistemlerin monte edildiği yerler genelde şebeke elektriğinin olmadığı ve ya iletim hattına 800m’den daha uzak olan yerlerdir. Özellikle yayla-dağ evleri, çiftliklerde, sinyalizasyon sistemleri, uzaktan bilgi sistemleri (otoyol tabelaları), baz istasyonları vb. ,bu tarz kurulumları sıkça görmekteyiz.Devamı İçin Tıklayınız

Güneş Enerjisi İle Tarımsal Alan Sulama

Damla sulama sistemi sayesinde bitki için lazım olan suyu direkt olarak bitkinin köklerine ulaştırabilirsiz, bu sayede suyun atmosfer ısısı ile beraber buharlaşarak kaybolmasını önüne geçersiniz ve suyun en az bulunduğu kurak bölgelerde de su gerektiren birçok bitkiyi rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Bu sistemin en güzel örneklerini de bol insan gücüne bağlı olan tarımsal üretim bölgelerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Sulamanın ancak insan gücüyle (özellikle kadın ve genç kızların emeği) kovalar ile taşıma yöntemi ile yapılabildiği alanlarda güneş enerjili damla sulama sistemlerinin ciddi anlamda verim artışı sağladığına da rahatlıkla görmüş olabilirsiniz.Devamı İçin Tıklayınız

AR-GE

Faaliyet konularının tamamında müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, onları doğru yönlendirebilmek adına uzman ekiplerimiz tarafından saha keşifleri yaparak proje dosyaları hazırlıyoruz. Hibe destek programlarına katılım için müşterilerimize uzman danışmanlarımız ile proje yazılımlarında destek oluyoruz. Uygulama öncesi 2 boyutlu ve 3 boyutlu gerçeğe yakın modelleri müşterilerimize sunarak müşterilerimizin olası tedirginliklerini gideriyoruz. Gerektiği zaman statik hesaplamalar veya toprak analizleri yaparak müşterilerimizin bu tip ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz.

Tedarik

Müşterilerimize kaliteli hizmet verebilmek adına, montajlarımızda kullandığımız tüm ürünlerin tedariklerini ilk elden kendimiz yapmayı tercih etmekteyiz. Bu şekilde sunduğumuz malzemelerin kalitesinden emin oluyoruz. Ayrıca tedarik ettiğimiz malların üretici firma garantisine bakmadan, müşterilerimize elektronik ürünlerde 10 yıla kadar garanti süresi verebilmekteyiz.

Analiz & Raporlama

Kurulumunu yaptığımız sistemlerin müşterilerimizin talepleri doğrultusunda 7/24 durumlarını izleyebiliriz. Bu sayede tesislerde oluşabilecek alarmlardan zamanında haberdar olur sorun büyümeden müdahale edebiliriz. Aynı şekilde arge-imalat ve satışını yaptığımız akıllı alarm modülleri, trafo alarm modülleri gibi sistemler için de monitöring hizmetlerimiz mevcuttur.

Kurulum

Alternatif Enerji Sistemleri, ENH, GES, RES, RÖD (Rüzgar Ölçüm Direği), Alarm Sistemleri, Güvenlik Kameraları, Fiber Optik Sistemleri, Akıllı Ev Sistemleri, Akıllı Sulama Sistemleri, Akıllı Konteynırlar, LED Aydınlatma Sistemleri vb. faaliyet alanımızdaki tüm konuların kurulum hizmetlerini verebilmekteyiz.

7/24 Servis

Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi de kaliteli ve hızlı servis anlayışının eksikliğidir. Bu kapsamda yıllardır kurumsal firmalara hizmet etmiş olan, özel KPI değerleri ile çalışmış olan ekiplerimizin, 7-24 saha servis hizmeti verebiliyor olmasının özellikle alternatif enerji sektöründe çok değerli olacağını düşündük. Enerji üretim tesisinizde yaşanacak herhangi bir arızada gece gündüz ne zaman ararsanız size en yakın ekip 24 saat içinde yedek malzemesi ile birlikte çözüm için yanınızda olacaktır.

Takip & Yardım

7 gün 24 saat esaslı çalışan çağrı merkezimizde teknik kadrodan oluşan helpdesk çalışanlarımız müşterilerimiz için hazır beklemektedir. Hem monitör üzerinden aldıkları alarmları müşterilerine iletir hem de müşterilerinden gelen acil çağrıları anında cevaplayarak nöbetçi arıza müdahale ekiplerini sahaya yönlendirebiliriz.